برج پیزا

برج پیزا را به عنوان ایستگاه بعدی این سفر خاطره‌ انگیز انتخاب کردیم.
از فلورانس با اتوبوس اختصاصی به مقصد پیزا به راه افتادیم.

شهر پیزا

پیزا یکی از شهرهای تاریخی و بندری ایتالیاست که با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به فلورانس و دریا آزاد یکی از شهرهای مهم اروپاست. محبوبیت‌های گردشگری و جاذبه‌های تاریخی مجموعه پیزا و کلیسا جذاب آن از مقاصد گردشگران زیادی در جهان است. برج و کلیسا جامع در میدان معجزه مجموعه تاریخی جذاب این شهر را تشکیل می‌دهند.
در کنار همه این‌ها، جاذبه بصری خود برج پیزا می‌تونه هر کسی رو به این سفر تشویق کند.

دلیل اصلی شهرت برج پیزا

در واقع اصلی‌ترین دلیل شهرت پیزا، برج کج آن است که خلاقیت هرکسی برای عکس گرفتن با این سوژه جذاب برمی‌انگیزه.
برج شگفت‌انگیز پیزا به عنوان ناقوس مجوعه مذهبی میدان معجزه عمل می‌کند. هفت ناقوس در این برج هست که هرکدام یک نت موسیقی جدا می‌نوازد.

من ژست نگه داشتن برج کج را با یک دست امتحان کردم اما با واکنش‌های جالب ایتالیایی‌های مهمان‌دوست مواجه شدم. طوری که هر کسی از کنارم رد میشد با دست من های فایو می‌کرد. همین کار ساده ناخودآگاه باعث لبخند و ایجاد حس مثبت و صمیمیت بین ما میشد.

یک نفر دیگر آن طرف‌تر ژست نگه داشتن برج کج شده پیزا با پا را مقابل دوربین امتحان می‌کرد. خلاصه هر کسی سعی در ابداع ژستی جالب برای گرفتن عکس یادگاری داشت، اما قطعا هیچ عکسی جذابیت دیدن این برج و کلیسای داخل آن را بیان نمی‌کند.

بالا رفتن از پله‌های این برج کار سخت اما لذتبخشی است که شما را به یک ویو بینظیر از شهر می‌رساند.
کج شدن این برج از طبقه سوم شروع شد و علی‌رغم تلاش معماران و اضافه کردن ستون‌ها، در طبقات بالاتر ادامه داشت. پس اتمام ساخت نیز ایم برج ۸ طبقه با ۶۰۰ متر ارتفاع، باز هم معماران سعی در اصلاح این انحراف کردند اما مثمرثمر نبود.

کلیسا پیزا همچنین با نماد مرمری و راه راه سفید و خاکستری، نماد جذابی از معماری ایتالیایی است.
بلیط‌های ورودی این برج برای بازید به مبلغ ۱۸ یورو و تعداد محدودی دارد که تا نیم ساعت پیش از بسته شدن، قابل استفاده است. همینطور گفتنی است بهترین زمان سفر به پیزا و بازدید از این مجموعه دیدنی، فصل بهار و زمستان است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *