ویدئوی آموزشی RS1

Rancilio RS1

صفحه نمایش 4.3 اینچی لمسی و هد گروه با نمایشگر اختصاصی Rancilio RS1 استانداردهای سختگیرانه تست Specialty Coffee Association را گذرانده و به عنوان یک دستگاه اسپرسوساز دارای گواهی SCA شناخته شده است.

سیستم مولتی بویلر

سیستم مولتی بویلر هر گروپ فولاد ضد زنگ شامل یک میکرو بویلر و دو المنت گرمایشی است. سیستم مولتی بویلر علاوه بر ثابت نگه داشتن دمای آب و گروپ، عملکرد حرارتی دستگاه را حتی در زمان دم کردن همزمان اسپرسو و بخار دادن به شیر بهبود می بخشد و اجازه می دهد تا دماهای متفاوتی برای هر گروپ تنظیم شود.

تنظیم دما

باریستاها به لطف فناوری می توانند دمای آب در حین عصاره گیری اسپرسو را تا 5 درجه سانتی گراد (9 درجه فارنهایت) افزایش یا کاهش دهند. با کنترل دقیق دمای خروجی آب در عصار گیری اسپرسو، باریستا پتانسیل تغییر طعم هر قهوه را دارد.
با تنظیم دما می توان به نتایج متغیری از نظر شیرینی، اسیدیته، بادی ، تلخی دست یافت.

Advanced temperature profiling
Pre-Infusion And Post-Infusion

اینفیوژن

باریستا می‌تواند در مرحله اولیه (پیش اینفیوژن) و در مرحله نهایی (پس از اینفیوژن) فرآیند استخراج را تغییر دهد و فشار آب را تنظیم کند. 

باریستا در مدت زمان هر دو مرحله با استفاده از فشار آب، می‌تواند به عصاره گیری بهتری دست یابد، خطر چنلینگ در عصاره گیری قهوه کاهش می یابد و عطر و بادی مناسبی وارد فنجان می‌گردد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *