شهر کومو ایتالیا

دریاچه کومو

یکی از زیباترین دریاچه‌ها و شهرهای ایتالیا کومو نام دارد. دریاچه کومو (Lake Como) در ۵۰ کیلومتری شهر میلان در بین استان های کومو و لکو (Lecco)  قرار دارد و بعد ازدریاچه های گاردا و ماگیور سومین دریاچه ی بزرگ ایتالیاست.

از طرفی این دریاچه عمیق ترین و معروف ترین دریاچه ی ایتالیا به حساب می آید و چشم اندازهای باشکوهش قرن هاست که گردشگران و هنرمندان را شیفته ی خود کرده. ایستگاه های قطار در ایتالیا در اکثر شهرها یک اثر هنری و تاریخی است. شهر کومو هم ایستگاه متروی زیبایی داشت. داشتن ایستگاه مترو زیبا برای هر شهر مقابل اهمیت است چون اکثر گردشگران اولین جایی که از هر شهر می‌بینند ایستگاه قطار است و این زیبایی یک نوع خوش آمد گویی زیبا به مسافران هست.

همچنین شهر کومو بدلیل نزدیکی به دریاچه کومو و کوه آلپ و وجود محل‌های هنری، کلیساها، باغ‌ها، موزه‌ها، تئاترها، پارک‌ها و کاخ‌ها یک شهر گردشگری بحساب می‌آید.

تجربه من از شهر کومو

از ورودی شهر مشخص بود که شهر آرام و جذابی است. محل اقامت من که از طریق سایت رزرو کرده بودم نزدیک بود. لوکیشن را زدم و شروع کردم به قدم زدن. گوگل مپ زمان پیاده روی را ۸ دقیقه اعلام کرد.
آنچه قبلا از طریق سایت دیده بودم با واقعیتی که الان می‌دیدم از زیبایی قابل قیاس نبود.محل اقامت من روبروی پارک و دریاچه بود.جای زیبا که هر کسی باید حتما یک بار تجربه کند.

برگهای رنگارنگ درختان پاییزی هم به زیبایی شهر اضافه کرده بود. اولین کار پس از استقرار پیاده روی اطراف دریاچه زیبا کومو است.پس وسایلم را گذاشتم و تا هوا روشن بود از هتل بیرون آمدم. اولین عکس از این تجربه جذاب را نزدیک پارک گرفتم که عکسش را براتون به اشتراک می گزارم.

شهر کومو ایتالیا

شهر کومو ایتالیا

پرندگان شهر کومو

یکی دیگر از حس‌های زیبای طبیعت همنشینی و حال خوب انسان در کنار محیط زیست و پرندگان است. مخصوصا اگر به شما اعتماد کنند و در کنارتان بنشینند. هر کدوم از ما برای انجام رسالتی به این دنیا اومدیم. شاید یکی از رسالت‌های من هم غذا دادن به این کبوتران در کنار دریاچه زیبا کومو بود. در فیلم زیر این آرامش و حال خوب رو با شما شریک میشم.

بازارچه محلی کومو

یکی دیگه از جاذبه‌های گردشگری کومو که پیوند عمیقی با فرهنگ سنتی مردم این شهر توریستی برقرار کرده، بازارچه محلی کومو است. گوشت‌های خشک شده دودی، شراب‌های قدمت‌دار، پنیر و نان محلی از کالاهای مورد علاقه مردم در این بازار است. این بازار محلی با ساختار ساده و بیشتر شبیه به دست‌فروشی طرفداران زیادی دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *